5 листопада у Рівненському обласному краєзнавчому музеї спільно з Культурно-просвітницьким центром ім. Т.О. Сосновського відбулася зустріч «Пліч-о-пліч разом. Спільна боротьба українців та поляків у битвах під Грюнвальдом (1410), Оршею (1514), Хотином (1621), Варшавою (1920)». До присутніх звернувся Ярослав Ковальчук, керівник культурно-просвітницького центру імені Т.О. Сосновського, нагадавши про боротьбу українців та поляків проти московитів впродовж століть, а також величезну допомогу братнього польського народу у сучасній російсько-українській війні. Богдан Дужик, керівник Центру підтримки переселенців «Я – Маріуполь» доєднався до слова і підкреслив важливу роль знання власної історії для молодого покоління. Старший науковий співробітник РОКМ Олександр Булига запропонував присутнім звернутися до історії стосунків між Польщею та Україною на прикладі таких визначних історичних подій, як битви під Грюнвальдом, Оршею, Хотином, Варшавою. Виступ науковця супроводжувався демонстрацією слайдів, які проілюстрували ці події у живописі, нумізматиці, філателії. На завершення виступу пан Олександр підкреслив, що співпраця і допомога в боротьбі з російською агресію між двома нашими народами продовжується і сьогодні. В заході, що відбувся напередодні Дня Незалежності Польщі, взяли участь музейники, краєзнавці, історики, польська громада. Зустріч пройшла в теплій дружній атмосфері і завершилась спільним фотографуванням.