ПРЕЗЕНТАЦІЯ ОБЛАСНОГО ПРОЄКТУ «ЖИВА СПАДЩИНА: ВІД ГРОМАДИ ДО МУЗЕЮ»

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ОБЛАСНОГО ПРОЄКТУ «ЖИВА СПАДЩИНА: ВІД ГРОМАДИ ДО МУЗЕЮ»

29/06/2025
Новини

29 червня 2025 року на території Рівненського обласного краєзнавчого музею відбувся культурно-мистецький захід «Жива спадщина: від громади до музею». Подія стала першою в межах нового однойменного проєкту, спрямованого на збереження та популяризацію нематеріальної культурної спадщини Рівненщини.

Незважаючи на дощовий ранок, участь у заході взяли представники Мізоцької, Варковецької, Здовбицької та Корнинської територіальних громад. Гості та учасники мали змогу ознайомитися з елементами традиційної культури: народною піснею та танцями, ремеслами, кулінарною спадщиною тощо. У рамках дійства відбулися виступи колективів, майстер-класи, частування місцевими стравами.

Під час урочистої частини до учасників звернулися директорка Рівненського обласного краєзнавчого музею Алла Жижкевич, депутатка Рівненської обласної ради, ректорка Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній та старша наукова співробітниця сектору етнографії, заслужена працівниця культури України Алла Українець. У своїх виступах вони наголосили на важливості підтримки локальних ініціатив, що сприяють збереженню культурної самобутності, відзначили роль музею як простору для діалогу між минулим і сучасним, та щиро подякували громадам за активну участь і відданість традиціям рідного краю.

Захід покликаний не лише відкрити ширшому загалу унікальність громади як носія локальних традицій, але й налагодити міжінституційну співпрацю в сфері збереження культурного надбання.

Щиро дякуємо громадам за активність, ініціативу та внесок у спільну справу збереження живої спадщини Рівненщини.