11 квітня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулися відкриття виставки «Археологія Рівненщини: від розкопу до музею» та презентація монографії «Дослідження на багатошаровому поселенні Рівне-Пляж 1А у 2019 році» авторів Олексія Войтюка, Богдана Прищепи, Сергія Теліженка.
Очільниця музею Алла Жижкевич привітала присутніх з такою важливою подією – відкриттям виставки та презентацію монограії, якій передували кропіткі археологічні дослідження.
До слова були запрошені:
- Богдан Прищепа - український археолог, професор, доктор історичних наук;
- Сергій Теліженко - кандидат історичних наук, учений секретар ІА НАН;
- Антон Панікарський - начальник Волинської археологічної експедиції ІА НАНУ, автор обкладинки монографії.
Автори у своїх виступах відзначили важливий внесок у проведенні досліджень Олексія Войтюка - завідуючого відділом археології РОКМ. Археологи розповіли про результати науково-рятівних досліджень багатошарового поселення, які проводилися в 2019 році. Вони відзначили унікальність поселень в урочищі Пляж, що полягає у надзвичайній концентрації різночасових об'єктів і супроводжується багатими матеріалами.
Захід продовжився на виставці «Археологія Рівненщини: від розкопу до музею», з якою ознайомила в.о.заввіділу давньої історіїї та середніх віків музею В.П. Коцюбайло. Вона звернула увагу, що в експозиції представлені матеріали, виявлені під час археологічних досліджень не лише у Рівному, а й в селищі Гоща, селах Хотин, Рясники, Томахів та інших населених пунктах.
Тетяна Каук – ст.науковий співробітник відділу
маркетингу, розвитку та комунікацій