Проєкт «Жива спадщина: від громади до музею»

Проєкт «Жива спадщина: від громади до музею»

20/07/2025
Новини

20 липня 2025 року на подвір'ї Рівненського обласного краєзнавчого музею відбулося колоритне  культурно-мистецьке свято «Жива спадщина: від громади до музею». Захід розпочався з хвилини мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії рф проти України.  Подія вже вдруге відбулася в рамках проєкту, спрямованого на збереження та популяризацію нематеріальної культурної спадщини Рівненщини.

Цього разу участь у святі взяли представники Здолбунівської, Олександрійської, Соснівської і Шпанівської  територіальних громад. До проєкту «Жива спадщина: від громади до музею» долучився і музей Бурштину, представивши Рівненщину як бурштинову столицю.  Рівняни та  гості міста, а також самі учасники  події змогли насолодитися справжньою автентикою, ознайомитися з елементами традиційної культури: народною піснею, танцями, ремеслами, кулінарною спадщиною тощо. У рамках дійства відбулися виступи колективів, майстер-класи, частування місцевими стравами. 

З вітальними словами до учасників звернулися директорка Рівненського обласного краєзнавчого музею Алла Жижкевич, заступниця начальника управління культури і туризму Рівненської ОВА Світлана Хомяк та депутатка Рівненської обласної ради, ректорка Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній. Вони дякували усім незламним, хто береже пам'ять, культуру і душу нашого народу, хто дає можливість доторкнутися до культурної самобутності, за живе спілкування, за любов до спадщини й за щедрість сердець.

Проведений захід став справжнім святом душі й традиції. Цього дня ми ще раз відчули: традиція — це не минуле, це наше живе теперішнє, яке гуртує, надихає та дарує радість.

 

  Тетяна Каук – ст.науковий співробітник відділу

                                         маркетингу, розвитку та комунікацій