20 лютого 2025 року пройшли урочистості з нагоди 120-річчя від дня народження видатного українського публіциста, письменника, редактора і засновника рівненської газети «Волинь». На початку заходу учасники відвідали Театральну площу, де відбулося покладання квітів до пам’ятника письменнику. Хор під проводом Владислава Лисенка, викладача кафедри музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, виконав патріотичну композицію «Ой у лузі червона калина». Гості перемістилися до Літературного музею, де соліст Міського Будинку культури Юрій Янкович на акордеоні зазвучав знаменитим твором «Por una cabeza», а учні школи ведучих «Едельвейс» зачитали уривки з щоденника та творів Уласа Самчука.
Наступною частиною події стало вручення Міської літературної премії імені Уласа Самчука. В.о. міського голови Рівного Віктор Шакирзян виголосив промову про вагомий внесок У. Самчука та провів церемонію нагородження. Премію в галузі літератури отримала Валентина Люліч – поетеса, прозаїкиня, бардеса, голова Асоціації діячів авторської пісні та співаної поезії Рівненського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки, засновниця та керівниця ГО «Український клуб авторської пісні та співаної поезії».
Третя частина урочистостей розпочалась виступом українського кобзаря, лірника, лауреата премії імені Тараса Шевченка, заслуженого артиста України, народного артиста України Василя Нечепи. Керівниця Рівненського обласного краєзнавчого музею Алла Жижкевич презентувала подарунки для Літературного музею з нагоди 120-річчя від дня народження Уласа Самчука: картину художника Олександра Кузьмича (ілюстрацію до книги "Кулак") та вирізьблену книгу "Марія" Станіслава Кремньова. Пані Алла вручила подяки працівникам Літературного музею У. Самчука та організаціям, що сприяли організації обласного конкурсу «Юні літописці українського простору»: БО «БФ "РУЄВИТ-УКРАЇНА"», БО «БФ "Погорина"», ГО «Ключ до процвітання» та Товариству «Знання» України.
Переможнцями обласного конкурсу «Юні літописці українського простору» стали:
- у номінації «Неблудний син Великої Волині»: учениця 10-А класу Рівненського ліцею №12 Надія Коркош, учениця 10-Б класу Рівненського обласного наукового ліцею Мілена Яремчук та учениця 10 класу Дерманського ліцею Мізоцької селищної ради Дарина Саламай;
- у номінації «Чого не гоїть огонь»: студентка ІІІ курсу Рівненського економіко-технологічного фахового коледжу НУВГП Олександра Грабовець та учениця 10-А класу Квасилівського ліцею Златослава Арешина;
- у номінації «Постать»: учениця 10-А класу Рівненського ліцею №1 Вікторія Зайцева та студентка І курсу Рівненського економіко-технологічного фахового коледжу НУВГП Ангеліна Федік.
Протягом заходу виступали науковці, митці, просвітяни, діячі культури та лауреати попередніх років: заслужений діяч культури України, завідувач Літературного музею Уласа Самчука Микола Федоришин; поетеса та журналістка Анна Лимич; вчителька української мови та літератури, членкиня Рівненського обласного правління Товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка Наталія Савчук; відмінник освіти України, доктор історичних наук Андрій Жив'юк; письменник та журналіст Віктор Мазаний; голова Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Іван Вєтров, який від імені «Просвіти» вручив грамоти та подяки; а також Голова Рівненського міського об’єднання Товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Катерина Сичик.
У завершальній частині події Василь Нечепа виконав пісню «Не пора», після чого учасники зробили спільне фото, що підсумувало цей урочистий та насичений подіями день, сповнений любов’ю до літературної та культурної спадщини України.