Відбулася лекція-тренінг «Мова поваги: інклюзивна комунікація у взаємодії з ветеранами»

Відбулася лекція-тренінг «Мова поваги: інклюзивна комунікація у взаємодії з ветеранами»

29/05/2026
Новини

З 25 по 31 травня 2026 року в Україні проходить Національний тиждень безбар’єрності. Це щорічна ініціатива, покликана привернути увагу суспільства до створення рівних можливостей, інклюзивного середовища та безбар’єрного простору для кожного. Основна мета заходів - змінити ставлення до людей з інвалідністю, літніх людей, батьків із маленькими дітьми та ветеранів, зробивши інфраструктуру, освіту й послуги зручними для всіх.

 

 

 

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї 28 травня відбулася лекція-тренінг «Мова поваги: інклюзивна комунікація у взаємодії з ветеранами». Модератором заходу виступила т.в.о. завідуючої відділу історії нового та новітнього часу Аліна Корольова. Під час лекції учасники мали змогу ознайомитися з основами коректної та безбар’єрної комунікації з ветеранами й ветеранками і принципами використання інклюзивної термінології.

До обговорення долучився ветеран війни Андрій Собурай, сержант 42 окремої механізованої бригади. Представила військового та розповіла про знайомство з ним учений секретар музею Олена Семенович. Пан Андрій у свою чергу поділився власним досвідом взаємодії військових і цивільних, розповів про психологічну та фізичну безбар’єрність, а також звернув увагу на те, яких формулювань і моделей поведінки варто уникати у спілкуванні з ветеранами. Ми щиро дякуємо герою за відверту розмову та безцінні поради!