26 травня 2026 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Богдан Прищепа: шлях в археології», присвяченої пам’яті видатного українського археолога, дослідника історії Погориння доби Київської Русі та литовсько-польського періоду , доктора історичних наук Богдана Анатолійовича Прищепи (1957–2025).
Відкриваючи захід, директорка музею Алла Жижкевич наголосила, що Богдан Прищепа був не лише знаним науковцем, педагогом і дослідником, а й людиною високої культури, глибоких знань та щирої душі, яка присвятила своє життя вивченню й збереженню історико-культурної спадщини Рівненщини.
Кураторка виставки, завідувачка відділу давньої історії та середніх віків музею Віта Вертелецька, поділилася спогадами про спільну роботу з Богданом Прищепою в археологічних експедиціях та провела короткий екскурс виставки. Вона зазначила, що чимало унікальних артефактів, знайдених під час розкопок ученого, нині представлені у постійній експозиції музею.
Під час заходу виступила також дружина науковця - Олена Прищепа, докторка історичних наук та працівниця музею, яка розповіла про життєвий і науковий шлях свого чоловіка та подякувала колективу музею за створення виставки в його пам’ять.
До вшанування пам’яті Богдана Прищепи долучилися:
Юзеф Нікольченко - заслужений працівник культури, археолог, історик, музеєзнавець і краєзнавець;
Алла Українець - заслужена працівниця культури України, відома етнографиня;
Іван Солодуха - очільник КЗ "Культурно-археологічний центр "Пересопниця";
Микола Бендюк - мистецтвознавець, краєзнавець та історик;
учні, колеги та випускники Богдана Прищепи.
Усі присутні були одностайні в оцінці його внеску у розвиток археології Рівненщини, популяризацію історії та збереження культурної спадщини України.
Виставка стала першим етапом вшанування пам’яті вченого. Наступним продовженням цієї роботи стане Всеукраїнська науково-практична конференція «Історичні студії пам’яті професора Богдана Прищепи».