ВІДКРИТТЯ ХУДОЖНЬОЇ ВИСТАВКИ «ТВОРЧИЙ ПОРТРЕТ ХУДОЖНИЦІ ВІРИ ГЕРАСИМЧУК»

ВІДКРИТТЯ ХУДОЖНЬОЇ ВИСТАВКИ «ТВОРЧИЙ ПОРТРЕТ ХУДОЖНИЦІ ВІРИ ГЕРАСИМЧУК»

17/09/2025
Новини

17 вересня 2025 року у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття художньої виставки «Творчий портрет художниці Віри Герасимчук».
Захід відкрила директорка музею Алла Жижкевич, яка наголосила, що ця виставка талановитої рівненської художниці, багаторічної працівниці музею, невипадково відбувається саме у свято Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.
Виставку представила заслужений працівник культури України, старший науковий співробітник музею та подруга художниці Алла Українець. Вона розповіла, якою була Віра: що любила, чим захоплювалася - поезією, музикою, як уміла дружити, допомагати й підтримувати. Алла Миколаївна згадала активну участь Віри (або, як її ніжно називали — Вірочка) у створенні етнографічної експозиції РОКМ, організації численних міських, обласних і всеукраїнських виставок, її незмінну присутність на «Музейних гостинах». Художниця брала участь у творчих експедиціях селами Рівненщини, спілкувалася з місцевими жителями, робила ескізи та замальовки. Вона любила живопис і графіку, працювала над колажами, аплікаціями, створювала цікаві листівки, ілюструвала поетичні твори.
На виставці представлено понад 100 робіт мисткині: листівки, олійні полотна, акварелі, замальовки. Серед них — натюрморти, пейзажі, портрети, жіночі образи.
Пам’ять про Віру вшанували теплими словами-спогадами друзі-художники, колеги-музейники, учні та знайомі. Для всіх вона залишилася світлою людиною — невеличкою на зріст, але з великою і щирою душею, інтелігентною, доброю, привітною, з тонким і глибоким відчуттям світу та людей.

Тетяна Каук – ст.науковий співробітник відділу маркетингу, розвитку та комунікацій