ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ «ФАУНА НА ГРОШОВИХ ЗНАКАХ»

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ «ФАУНА НА ГРОШОВИХ ЗНАКАХ»

07/02/2025
Новини

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття тимчасової виставки «Фауна на грошових знаках», яка знайомить відвідувачів із зображеннями тварин на монетах і банкнотах різних країн. Старша наукова співробітниця відділу природи Олеся Ярмолюк розповіла про витоки традиції зображення фауни на грошах, згадавши монети Стародавньої Греції та особливості поширення таких символів у світі. Вона зазначила, що найбільше подібних зразків походить з Африки та Азії, а найчастіше на них можна побачити коней, орлів, слонів, левів і сов. Окремий розділ експозиції присвячений банкнотам Венесуели, країни з багатою і різноманітною природою.

Провідна зберігачка відділу фондів Ірина Одолінська детально висвітлила складові виставки та розповіла про шлях експонатів до музейної колекції. Відвідувачі можуть побачити 77 монет і банкнот з більш ніж 30 країн світу, що представляють усі континенти, окрім Антарктиди. Захід завершився питаннями та спільними обговореннями почутого.