ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ «П’ЯТИСВІЧНИКИ КНЯЗІВ ОСТРОЗЬКИХ»

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ «П’ЯТИСВІЧНИКИ КНЯЗІВ ОСТРОЗЬКИХ»

18/02/2025
Новини

18 лютого 2025 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї представили два унікальні бронзові п'ятисвічники, створені у 1575 році майстром Лукасом Фріделянтом за замовленням князя Костянтина-Василя Острозького. Ці монументальні вироби, висотою понад 170 см та шириною 136 см, нагадують дерево з розлогою кроною, де масивні седеси міцно спираються на трьох лежачих левів. Виставка є спільним проєктом РОКМ, Державного історико-культурного заповідника м. Острога та Державного історико-культурного заповідника м. Дубна і відкриває цикл заходів, присвячених князям Острозьким, кульмінацією яких стане святкування 500-річчя династії у 2026 році.

Модератор заходу Ольга Морозова, завідувачка сектору впровадження цифрових технологій, відкрила подію, зазначивши продовження традиційних заходів в честь Острозьких.

В ході заходу виступили заступник голови Рівненської ОДА Віталій Ундір, керівниця Рівненського обласного краєзнавчого музею Алла Жижкевич, в.о. директора Острозького заповідника Андрій Брижук та директор Дубенського заповідника Леонід Кічатий.

Заслужений працівник культури України, старший науковий співробітник сектору мистецтв Віктор Луц, який ініціював підготовку виставки, детально розповів про історію п'ятисвічників від їх виготовлення у XVI столітті до сучасної презентації, описавши дослідницьку базу та структуру експозиції.

Захід завершився активними обговореннями та питаннями від гостей, що сприяли глибшому розумінню історичної та мистецької цінності цих унікальних пам'яток, закріпивши його як важливу подію у збереженні культурної спадщини України.