Голодомор на Поділлі: спогади очевидиці

Щороку Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 32-33рр., який цивілізовані країни світу визнали Геноцидом українського народу та засудили як акт винищення людства. Свідок Голодомору Анна Нестерук виросла на Хмельниччині, взимку 33-го з голоду померли її батько і два брати, дівчинка з мамою дивом вижила. Нині Ганна Василівна мешкає на Рівненщині. Пропонуємо її спогади про зиму 33-го в селі Чорна на Поділлі (нинішній Старокостянтинівський район). Цією розповіддю Рівненських обласний краєзнавчий музей розпочинає серію розповідей "Запали свічу".

Дивіться також
Пам’яті Григорія Аршинова

Ці кадри повинні були увійти до відеопроекту РОКМ, присвяченого меценатам і активістам зі збереження й відродження старовинних історичних та архітектурних пам’яток. Григорій Аршинов був одним із них. Однак 1 листопада 2020 року його не стало. Його забрала від нас коронавірусна хвороба...

Григорій Аршинов упродовж десятків років займався порятунком пам’яток єврейської культури на території Рівненщини. Завдяки наполегливим старанням підприємця і громадського діяча Григорія Аршинова Рівненська облрада повернула іудейській громаді територію старовинного цвинтаря, на якому радянська влада в 60-х роках облаштувала парк відпочинку, і цвинтар став місцем паломництва людей з усього світу. Це він врятував від остаточної руйнації Татарську вежу і Велику єврейську синагогу Острога, розпочав порятунок синагоги в місті Дубно, мав масу інших зреалізованих і омріяних проектів…
Вічна пам’ять.