Щороку Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 32-33рр., який цивілізовані країни світу визнали Геноцидом українського народу та засудили як акт винищення людства. Свідок Голодомору Анна Нестерук виросла на Хмельниччині, взимку 33-го з голоду померли її батько і два брати, дівчинка з мамою дивом вижила. Нині Ганна Василівна мешкає на Рівненщині. Пропонуємо її спогади про зиму 33-го в селі Чорна на Поділлі (нинішній Старокостянтинівський район). Цією розповіддю Рівненських обласний краєзнавчий музей розпочинає серію розповідей "Запали свічу".