РІВНЕНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ – ЧЛЕН МЕРЕЖІ ВІА РЕГІЯ

Віа Регія (Via Regia) – це назва найстарішого та найдовшого сухопутного зв'язку між Східною і Західною Європою. Довжина його 4500 км. Він існує вже понад 2000 років і поєднує 8 європейських держав.

В 2009 році була офіційно створена мережа «Віа регія – Культурний шлях Ради Європи». Членами проекту є вісім країн Західної та Східної Європи, Україна – в їх числі. До української частини мережі входять такі регіони: місто Київ, Львівська, Житомирська, Волинська і Рівненська  області. Рівненську область представляють у мережі міста Острог, Дубно, Рівне і Рівненський обласний краєзнавчий музей, який, до речі, співпрацює з Віа Регія з 2004 року.

В галузі «Культура і мистецтво»  Віа Регія пропонує користувачам мережі широкий спектр об’єктів  для ознайомлення: музеї, меморіальні місця, сакральна історія, історія регіону, відомі особи, історія міста, народна творість, природа, спеціальні колекції і багато іншого. В цьому контексті Рівненський краєзнавчий музей  пропонує багато цікавого і унікального – адже фондова збірка його нараховує близько 140 тисяч об’єктів: речей, документів, книг, фото- і відеоматеріалів, колекцій.

В травні 2018 року з метою обговорити можливості розширення культурного шляху «Віа Регіа»на території Рівненщини, в облдержадміністрації зустрілися заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко та координатори проекту – Юрген Фішер та Кароліна Фішер. С. Богатирчук-Кривко привітала пропозицію розширення культурних шляхів і запропонувала включити до них такий туристичний продукт як «Медове коло», а також маршрут перебування на Рівненщині французького письменника Оноре де Бальзака.

В свою чергу Юрген Фішер зазначив, що Рівненська область є ядром культурного шляху, що проходить в Україні, тому його варто розвивати в цьому регіоні. І якщо область стане учасником шляху, то і усі містечка таким чином долучаться до нього.

До речі, Юрген Фішер і Кароліна Фішер разом із своїми колегами були гостями фольклорно-етнографічного свята «Музейні гостини-2018», де представили виставку про діяльність мережі «Віа Регія – Культурний шлях Ради Європи».

mail:ekt@via-regia.org
web: www.via-regia.org