Музей бурштину відчинив свої двері 24 серпня 2010 року в дуже гарній історичній будівлі, яка є пам’яткою архітектури – в Рівненському Будинку Вчених (зведений 1903 року як житлове приміщення на замовлення заможного єврея – Іцхака Вігдоровича).

У музеї є дві експозиційні кімнати та виставка-продаж. Зокрема, у першій музейній кімнаті для уваги відвідувачів представлено давній сонячний камінь, напівдорогоцінний мінерал, сльозу сонця, перший ювелірний камінь, добутий руками людини – легендарний бурштин (янтар, amber) у його природному вигляді. Тут можна зануритися в часи утворення самоцвіту – 35-50 млн. років тому; побачити унікальні, відомі на весь світ відтінки та кольори бурштину Рівненського Полісся; дізнатися, як і де видобувають цей самоцвіт на Рівненщині.

У другій музейній кімнаті представлено бурштин, оброблений майстерними й талановитими людськими руками. Тут можна прослідкувати особливості використання сонячного каменю у різні часи в різних сферах людського життя. Відвідувачам представлені дуже красиві вироби, які поєднують у собі шкіру, дерево, срібло, бронзу, бивень мамонта і бурштин. Також у музеї знаходяться унікальні роботи – різьба по суцільному каменю бурштину та бурштинова мозаїка.

Саме тут збережено давній поліський рецепт лікувальної бурштинівки. У музеї представлено різноманітні вироби із сонячного каменю на релігійну тематику (янголи, ікони, хрести). «Музей бурштину» зберігає цікаві легенди про цей диво-камінь. Є тут унікальна корона із конкурсу краси «Бурштинова корона України», в якій поєднано срібло та бурштин молочного, коричневого, вишневого кольорів.

У музеї можна замовити екскурсії дорослим, студентам, школярам. Тут проводять також цікаві нічні екскурсії за попереднім замовленням (кількість групи не менше 10 чоловік).

Чекаємо на Вас за адресою : м. Рівне, вул.С. Петлюри, 17

тел. + 38 (067) 3604887