ВЕЛИКА ДОЧКА ДВОХ НАРОДІВ (ДО 90-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕНЯ АННИ ВАЛЕНТИНОВИЧ)

2 жовтня 2019

2 жовтня 2019 р. о 12.00 год.  в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід по вшануванню пам’яті видатної землячки, уродженки Рівненщини, відомої польської діячки руху за демократичну Польщу у 1970-80рр., яка загинула в катастрофі польського президентського літака 10 квітня 2010 року поблизу Смоленська.

Анна Валентинович народилась у 1929 році на хуторі поблизу с. Сінне

( сучасне село Садове Гощанського р-ну.) у селянській родині Любчиків. У 1943 році виїхала до Польщі разом з польською родиною Телесницьких. У Польщі мешкала в Гданську, працювала на корабельні. Наприкінці 1970-х рр. взяла участь у створенні в Польщі незалежних, не визнаних владою профспілок, згодом  - «Солідарності».

Анна Валентинович у 2005р. була нагороджена президентом США Джорджом Бушом «медаллю Свободи». Отримала польську нагороду - орден Білого Орла.

Захід організовано при сприянні Генерального Консульства Республіки Польщі у Луцьку;

- ГО « Культурно-просвітницький центр  ім. Т.О.Сосновського» (керівник - Я. Ковальчук.);

- Рівненської обласної організації Національної спілки краєзнавців України (голова- А. А. Жив’юк ).

Участь у заході беруть дослідники біографії та діяльност А.Валентинович:

- В.Романюк - журналістка «Радіо Свобода»;

-  Н. Янчук – краєзнавець;

-  В.П.Ярощук – директор КЗ «Рівненська обласна наукова універсальна бібліотека»

- племінник А. Валентинович - Анатолій Любчик.

Запрошуються всі, хто цікавиться історією рідного краю, видатними постатями Рівненщини та  українсько-польськими взаємовідносинами.

В. Данілічева – ст. науковий співробітник відділу нової та нової та новітньої історії.