ЗАХІД ДО 80-РІЧЧЯ РЕПАТРІАЦІЇ ЕТНІЧНИХ НІМЦІВ ІЗ ЗАХІДНОЇ ВОЛИНІ В 1939-1940 РР

4 грудня 2019

4 грудня 2019 р. об 11.00 в актовій залі музею буде проведений захід до 80-річчя репатріації етнічних німців з Волині взимку 1939-1940 рр. Під час його проведення будуть розглянуті питання діяльності волинських німців, повернення їх до країни свого походження та вшанування пам’яті про них на теренах сучасної Рівненщини.

Організатори заходу: відділ нової та новітньої історії Рівненського обласного краєзнавчого музею, ГО «Товариство етнічних німців «Відергебурт» (голова Л.С. Паламарчук).

Теми виступів:

1. До історії репатріації етнічних німців із Західної Волині у 1939-1940 рр., Валентина Данілічева, старша наукова співробітниця відділу нової та новітньої історії РОКМ.
  2. Документальний фонд Державного архіву Рівненської області з історії Волинських німців. Людмила Леонова, начальник відділу використання документів ДАРО.
  3. З історії родини: Віталій Лисачек, член товариство етнічних німців.
  4. Спогади про репатріацію етнічних німців у 1939-1940 рр. Надія Косміаді – почесна громадянка міста Рівне.