ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДВОТОМНИКА "ЗДОЛБУНІВ" ВОЛОДИМИРА ОСТАПУКА

7 жовтня 2020

 7 жовтня 2020 р. , о 12 год., у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація двотомника "Здолбунів", авторства Володимира Остапука.

Науково-краєзнавче дослідження ґрунтується на широкій документальній базі архівних і музейних матеріалів, досліджень істориків і краєзнавців ХІХ-ХХІ століть, статистичних відомостях, переписах населення, записах у церковних метричних книгах тощо. У праці також широко використано спогади з життя міста Здолбунова.

Рецензенти: Руслана Петрівна Давидюк, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Рівненського державного гуманітарного університету;
Андрій Анатолійович Жив’юк, кандидат історичних наук, голова Рівненської обласної організації Національної спілки краєзнавців України;
Валерій Миколайович Шеретюк, кандидат історичних наук, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин Рівненського державного гуманітарного університету.

І. Здолбунів. Частина перша. Від перших поселенців до Української революції 1917-1921 років. – Рівне, 2019. – 240 с.

Книга присвячена минувшині м. Здолбунова від часів перших поселенців до закінчення Української революції 1917-1921 років. Упродовж визначеного періоду Здолбунів пройшов складний шлях від перших мешканців, хутірця і присілка до модерного міста з потужним транспортним залізничним вузлом і промисловим виробництвом.

ІІ. Здолбунів. Частина друга. У складі Другої Речі Посполитої (1920-1939). – Рівне, 2020. – 300 с.

Книга присвячена життю м. Здолбунова під час перебування Західної Волині у складі Другої Речі Посполитої в 1920-1939 роках. У дослідженні висвітлено широкий спектр різноманітних аспектів міського життя: формування органів міського самоврядування, їх персональний склад, діяльність із вирішення поточних міських питань, система оподаткування, ціни, економічний розвиток та його особливості, а також розвиток шкільництва, релігійне, громадське, культурно-мистецьке та спортивне життя.

 

Книги зацікавлять краєзнавців, любителів минувшини, дослідників родинного древа, усіх, хто цікавиться історією рідного краю та міста Здолбунова.