КРУГЛИЙ СТІЛ " ПЕРЕСОПНИЦЬКЕ ЄВАНГЕЛІЄ - СИМВОЛ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ"

28 липня 2022

28 липня о13:00 Культурно-археологічний центр "Пересопниця" та Рівненський обласний краєзнавчий музей організовують круглий стіл «Пересопницьке Євангеліє – символ української державності». Захід проходитиме у Краєзнавчому музеї та в онлан режимі (платформа ZOOM:
Програма:
1. Пересопницьке Євангеліє – святиня України. Іван Солодуха – директор Культурно-археологічного центру «Пересопниця».
2. Пересопницьке Євангеліє – особливе надбання рідної землі. Визначні постаті України дотичні до його життєпису. Олександр Булига – директор Рівненського обласного краєзнавчого музею.
3. Збереження та популяризація Пересопницького Євангелія. Ольга Степченко – директор Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, к.і.н.
4. Сучасні розвідки у дослідженні "білих плям" в історії Пересопницького Євангелія. Микола Федоришин – старший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею.
5. Мова й структура Пересопницького Євангелія як етнічне самоусвідомлення українства. Людмила Гнатенко – старший науковий співробітник Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, д.і.н.
6. Пересопницьке Євангеліє у курсі лекцій з історії української культури для студентів Освітнього ступеня "Бакалавр" спеціальності Культурологія Маріупольського державного університету. Юзеф Нікольченко –доцент кафедри культурології Маріупольського державного університету (м. Київ), заслужений працівник культури України.
7. Пересопницьке Євангеліє – повернення на батьківщину. Людмила Шахматова – старший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею.
8. Євангеліє присяги президентів. Марина Заверуха – науковий співробітник Ізяславського історико-краєзнавчого музею.
9. Пересопницьке Євангеліє – духовний скарб національної культури. Лариса Парфенюк - науковий співробітник Культурно-археологічного центру «Пересопниця».
10. Роль факсимільного видання Пересопницького Євангелія в процесі культурного та державного відродження. Оксана Жарська – науковий співробітник Культурно-археологічного центру «Пересопниця».