ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ЯРОСЛАВА СЕМЕНЮКА "ШПАНІВ У ДАВНІЙ ТА НОВІТНІЙ ІСТОРІЇ"

1 березня 2023

Перша згадка про Шпанів з'являється в Акті 1562 року, де повідомляється, що «містечко Шпанов із замком не входить до Рівненського ключа». В цьому селі сьогодні біля 3 тисяч осіб населення. Село має власну геральдичну символіку й хоча від древнього замку й пишного князівського парку до наших днів збереглося не так багато, проте шпанівці пишаються древнім походженням свого села.
Запропонована читачам книга Ярослава Семенюка «Шпанів у давній та новітній історії України», яка є результатом багаторічної краєзнавчо-пошукової роботи автора, якраз і розповідається історія села від часу його заснування до сьогодення. Вона написана за хронологічним та тематичним принципами.
У книзі є оповідь про княжі династії Чапличів-Радзивіллів, про ряд інших історичних осіб та тих простих людей, котрі жили в цьому краї протягом сторічь. Наводяться дані про археологічні розкопки, які вказують, що в даній місцевості існувало поселення ще близько 5-ти тисяч років тому, що в V–VIII століттях у межиріччі Стиру та Горині жило плем’я дулібів та багато іншого.
Ярослав Семенюк багато часу провів в архівах, гортаючи сторінки церковних метричних книг, відтворюючи родинні зв’язки односельчан, яким, в першу чергу, і адресована книга. Вона буде цікавою усім уродженцям села, хто переїхав до іншої місцевості, але зберіг пам’ять про свою малу батьківщину, а також усім тим, хто цікавиться минувшиною рідного краю.
Книга багато ілюстрована як історичними світлинами так і тими, які авторові вдалося розшукати в родинних альбомах своїх земляків.
Запрошуємо на презентацію.