ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ "ІСТОРІЯ ПЕРЕСОПНИЦЬКОГО ЄВАНГЕЛІЯ"

9 травня 2024

9 травня 2024 року о 12:00 в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття пересувної банернерної виставки "Історія Пересопницького Євангелія" з нагоди 875 – річчя першої літописної згадки села Пересопниця та до дня слов’янської писемності, організована спільно з КЗ "Культурно-археологічний центр "Пересопниця".
Виставка переповідає історію Пересопницького Євангелія від переписування до становлення її національною культурною пам’яткою та символом інавгурації президентів України.
Пересопницьке Євангеліє – це не просто книга, це символ української духовності та культури. Це один з перших перекладів біблійного тексту на староукраїнську мову, що робить його безцінною пам'яткою української писемності. Створене в 1556-1561 роках за кошти Анастасії Заславської та князів Чорториськи, воно протягом століть зберігалося в різних монастирях та музеях, а в 1947 році потрапило до Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, де зберігається й донині.
Доповнює банерну виставку аудіогід, що встановлений за допомогою QR-коду.