17 листопада 2017

16 листопада 2017 року на базі Рівненського обласного краєзнавчого музею відбулася Ювілейна наукова конференція, присвячена 100-річчю утворення товариства «Просвіта» на Рівненщині.

В найбільшій залі музею зібралися освітяни, письменники, історики, краєзнавці, бібліотекарі, студенти – просвітянська еліта міста Рівного та Рівненської області.

Колег по освітянській ниві привітав Іван Вєтров – голова Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка. Він, зокрема, зазначив, що на конференції передбачається висвітлити всі три періоди становлення «Просвіти», це:

1917-1939 роки; період Другої світової війни; відродження «Просвіти» з 1988  року.

З грунтовними доповідями стосовно історії Рівненської «Просвіти» виступили відомі рівненські науковці Руслана Давидюк (РДГУ), Андрій Жив’юк (МЕГУ), Олександр Булига та Ігор Марчук (Рівненський краєзнавчий музей), знаний рівненський письменник Євген Шморгун. Просвітяни з Костопільщини (Богдан Дідич), Дубенщини (Микола Пшеничний), Березнівщини (Алла Куц) розповіли про діяльність районних об’єднань «Просвіти». Емоційним та яскравим був виступ Катерини Сичик – голови Рівненського міського об’єднання «Просвіта», заступника голови Рівненського обласного об’єднання «Просвіта». Основними її тезами були: утвердження української мови в усіх сферах; виховання молоді на християнській моралі; формування національної свідомості; робота з переселенцями та дітьми військових у АТО; проект «Дорога до храму».

На завершення, Іван Вєтров розповів про діяльність «Просвіти» Рівненщини в сучасний період – 2013-2017 роки.

Просвітяни всі разом сфотографувалися на згадку про віковий ювілей об’єднання, яке працює на піднесення національної свідомості українців.

С н с   Лілія Толстуха