ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ "100 РОКІВ БОРОТЬБИ. УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

5 березня 2019

05 березня 2019 року в музеї відкрилася виставка «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921». Відкриття приурочене до 100-річчя Рівненського періоду УНР, який тривав з березня по травень 1919 року.

Виставка створена Українськм інститутом національної пам’яті на основі матеріалів інформаційно-просвітницької кампанії, яку інститут проводить в рамках відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років.

Завдання виставки – нагадати про процеси державотворення в Україні на початку новітньої доби.

Ігор Марчук, завідувач відділу історії музею, назвав теми, які розкриваються матеріалами виставки (творення законодавчої, виконавчої, судової гілок влади, розбудови війська, дипломатії та ін.), детально представив окремі матеріали зі збірки музею, які також експонуються: зброю того часу, предмети військового спорядження,  окремі фото, колекцію грошових знаків тощо.

Про свої дослідження теми Української революції 1917-1921 років, і зокрема на Рівненщині, розповіли Андрій Жив’юк, кандидат історичних наук, очільник місцевого краєзнавчого товариства,  Олег Тищенко, директор Здолбунівського краєзнавчого музею і Валентина Данілічева, старший науковий співробітник музею.

Тетяна Самсонюк, в.о. директора музею, нагадала про майбутні заходи, які ще будуть проведені музеєм для відзначення цієї історичної події.

На презентації були науковці музею, журналісти, краєзнавці, в також група вчителів історії, слухачів Рівненського обласного інституту післядипломної педагогчної освіти.

Виставка діятиме до травня 2019 року

Лілія Толстуха – старший науковий співробітник музею