КЕРІВНИКИ РІВНЕНСЬКОЇ ЮСТИЦІЇ ЗАВІТАЛИ ДО МУЗЕЮ

23 квітня 2019

Керівники Рівненської юстиції завітали на зустріч із завідувачами відділів та секторів КЗ «Рівненський обласний краєзнавчий музей» та підрозділів музею Уласа Самчука та Бурштину. У ході зустрічі з представниками мистецької професії Оксана Сальчук, очільниця Рівненської юстиції, розповіла про нововведення запроваджені Міністерством юстиції України та правовопросвітницькі роз’яснювальні заходи. Таким чином присутні дізналися про порядок реєстрації шлюбу, особливості сплати аліментів у разі якщо боржником є жінка та про порядок реєстрації громадських формувань і об’єднань. Слухачів зацікавила послуга проведення ювілейного обряду весілля та реєстрацію шлюбу за добу. В свою чергу працівники музею запропонували урізноманітнити проведення пришвидшеного обряду одруження використавши локацію унікального і єдиного в Україні Рівненського музею Бурштину. Крім того, Оксана Сальчук детально зупинилася на роз’ясненні окремих норм чинного законодавство щодо захисту прав і свобод людини яка постраждала від домашнього насильства. Як протидіяти насиллю у сімї? Про законодавчу базу та приклади із судової практики під час зустрічі із працівниками музею розповіла Наталія Яцюк, перший заступник начальника Рівненської юстиції. - У редакції закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який ухвалено Верховною Радою України у грудні 2017 року (набув чинності 7 січня 2018 року) значно розширено коло осіб, які підпадають під дію цього закону, до кривдника можуть застосовуватись спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству. Поряд з цим, 11 січня цього року явище домашнього насильства криміналізоване. В Україні вже винесено 5 вироків. Так, зокрема у Житомирській області за вироком суду обвинуваченого сина, який є кривдником щодо своєї матері, визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення та призначено покарання у вигляді 150 годин громадських робіт. – зазначила Наталія Яцюк. Разом з тим Європейський суд з прав людини визнає серйозність домашнього насильства і у своїх рішеннях підкреслює, що насильство у сімї не є приватною чи сімейною справою, а є питанням, яке зачіпає суспільні інтереси, що вимагають ефективних дій з боку держави. Присутні отримали інформаційні буклети, дізналися про інститут сімейних радників на Рівненщині, у яких безкоштовно можна отримати фахову юридичну консультацію та функціонування у Рівному центру для захисту жінок, які постраждали від насилля у сімї. Обидві сторони домовились про співпрацю стосовно інформування громадян про послуги за проекти органів юстиції. Натомість виконуюча обов’язки директора Рівненського обласного краєзнавчого музею Тетяна Самсонюк запросила працівників Рівненської юстиції взяти участь у традиційному фольклорно-етнографічному святі «Музейні гостини», які відбудуться у Рівному 26 травня.