"НАЙБІЛЬША ЗАГАДКА - ДУША ДИТИНИ"

22 серпня 2019

22 серпня   в Рівненському обласному краєзнавчому музеї  відкрилася  виставка «Найбільша загадка – душа дитини».

У головній виставковій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею представили роботи учнів Г.П. Косміаді поч. ХХ ст. та вихованців дитячої художньої школи ім. А. І. Мартиненка, сучасних художніх студій «Сонце» і  «Арт-Маестро». На виставці представлено малюнки юних рівнян, що проживали в місті майже 100 років тому назад  та роботи сучасних дітей.  Відвідувачі матимуть змогу простежити та  порівняти творчу уяву, фантазії, образне мислення та світобачення дітей зовсім  різних епох.

Георгій Косміаді – талановитий педагог, архітектор, художник, який  у міжвоєнний період (1917-1940) жив і працював у Рівному, викладав малювання та образотворче мистецтво у навчальних закладах міста. Неодноразово виставки Георгія Петровича та його кращих учнів проходили у Рівному, Луцьку, Варшаві, Кракові, Познані. Справжнім тріумфом була участь учнів Косміаді у першій Всесвітній виставці дитячого малюнка в Парижі у 1937 році.

У 1940 р. родина Косміаді емігрувала до Німеччини. З собою художник забрав лише свій архів, значною частиною якого були дитячі малюнки.

Головною гостею свята стала  донька художника, Надія Косміаді, яка в 90-х рр. вперше завітала до Рівного та  передала до Рівненського краєзнавчого музею малюнки учнів, документи, фото із архіву батька.

 Пані Надія подякувала організаторам виставки, поділилася спогадами про своє дитинство, розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях батька. З відкриттям виставки її привітали в.о. директора музею Тетяна Самсонюк, директор Олександрійської ЗОШ- інтернат Наталя Тарасевич, заступник директора Рівненської Української Гімназій Леся Бойчак. На захід завітали працівники Рівненського краєзнавчого музею, вчителі РУГ, юні художники Рівного із своїми батьками, друзі Надії Георгівни. Чудовим доповненням до відкриття виставки стали хвилюючі творчі виступи вихованців Олександрійської ЗОШ- інтернат.