ВІДКРИТТЯ МАТЕМАТИЧНОЇ "ВИСТАВКИ ПІД ЗНАКОМ ПІ"

16 березня 2021

Цікаво, доступно, незвично про математику як науку розповість "Виставка під знаком Пі", яка є спільним проєктом Рівненського обласного краєзнавчого музею та ЗОШ N 11. Організатори виставки поставили за мету привернути увагу учнівської молоді до неймовірно цікавої і важливої галузі знань. До того ж навчальний 2020-2021 рік був проголошений Роком математичної освіти в Україні. Втілювати проэкт взялися:автори ідеї - Тетяна Самсонюк, заступниця директора з обліку та збереження музейних цінностей і Тетяна Луцюк – заступниця директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №11; авторка виставки - Галина Данильчук, ст. наукова співробітниця РОКМ ; методична розробка екскурсії - Ольга Юрчук та Тетяна Каук, ст. наукові співробітники РОКМ. Важливою та оригінальною складовою у підготовці виставки стала робота "Школи музейних екскурсоводів", яка нещодавно запрацювала на базі РОКМ. І першими її вихованками стали учениці ЗОШ N 11, які під керівництвом досвідчених музейників брали участь у створенні виставки і підготували по ній цікаві екскурсії. Протягом місяця юні екскурсоводи проводитимуть по математичній експозиції екскурсії для своїх однолітків.
Сама ж виставка оформлена у стилізований математичний клас першої половини ХХ ст., в якому зібрані різноманітні предмети, які слугували школярам у вивченні математичних дисциплін в минулому і вже невідомі сучасним учням: старі дерев'яні парти, шкільна дошка, рахівниці, приладдя для креслення геометричних фігур, підручники різних років видані різними мовами та ін.