![](/media/photos/foto2.jpg.1170x455_q85_box-0%2C680%2C6000%2C3013_crop_detail.jpg)
ВІДДІЛ ІСТОРІЇ
![](/media/photos/foto3.jpg.1170x455_q85_box-1300%2C1000%2C6000%2C2828_crop_detail.jpg)
ВІДДІЛ ПРИРОДИ
![](/media/photos/3_iubJk65.jpg.1170x455_q85_box-0%2C148%2C1170%2C603_crop_detail.jpg)
ХУДОЖНІЙ ВІДДІЛ
![](/media/photos/%D0%92%D1%96%D0%B4%D0%B4%D1%96%D0%BB_%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%97.jpg.1170x455_q85_box-0%2C1120%2C6000%2C3453_crop_detail.jpg)
7 жовтня 2021
6 жовтня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги Миколи Федоришина «Музейний комплекс у Пересопниці. 10 років минуло». Видання присвячене 460-річчю Пересопницького Євангелія, 30- річчю Незалежності України, 10 –річчю Культурно-археологічного центру «Пересопниця».
Федоришин Микола Васильович народився 24 грудня 1958 року у селі Сухівці Рівненського району Рівненської області. Магістр культурології, краєзнавець, фольклорист, громадський та політичний діяч.
У книзі автором було досліджено перші кроки інновації у музеї, які сьогодні відповідають на виклики сучасності і залишаються актуальними для відвідувача та місцевої громади.
На презентацію завітали друзі, колеги, меценати та музейники. Серед виступаючих були: настоятель Пересопницького монастиря отець Григорій, Неоніла Кожан – перша зберігач фондів КЗ «Пересопниця», Віра Скарб'юк – зберігач фондів культурно-археологічного центру «Пересопниця», поетка – Вікторія Климентовська та живописець Ярослав Марчук.
Цікавим доповненням заходу були музичні композиції у виконанні відомого фольклориста, керівника зразкового ансамблю «Ранкова роса» - Юрія Ковальчука та студентки Рівненського музичного училища РДГУ бандуристки Анастасії Усар.
На завершення заходу був продемонстрований фільм «Фестиваль «Коляда» у Пересопниці».
Надія Шаюн
ст. наукова співробітниця відділу маркетингу, розвитку та комунікацій.