ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ "БОГДАН СТОЛЯРЧУК. ОБРАЗИ", ПРИСВЯЧЕНОЇ 75-РІЧЧЮ БОГДАНА СТОЛЯРЧУКА

19 жовтня 2022

18 жовтня 2022р. в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Богдан Столярчук. Образи», присвяченої 75-річчю Богдана Столярчука.

Презентацію розпочав директор музею Олександр Булига. З приємністю він представив Б.Столярчука, добре знаного всім рівнянина, Заслуженого діяча мистецтв України, професора кафедри музичного фольклору інституту мистецтв РДГУ, члена багатьох творчих спілок України, викладача, музиканта, поета, журналіста, краєзнавця, керівника інструментального ансамблю традиційної народної музики «Хутірські музики», лауреата багатьох регіональних та Всеукраїнських премій у галузі літератури, мистецтва, журналістики.

Модераторкою заходу була Тетяна Міненко – завідувачка сектору мистецтв Рівненського обласного краєзнавчого музею, яка розповіла про роботу над створенням виставки. Провела коротку екскурсію присутнім гостям по виставці, представила портрети Богдана Столярчука, створені відомими рівненськими художниками Юрієм Сав’юком, Іваном Жилкою, Олександром Биченковим. Також фотографії, нагороди, афіші, книги, меморіальні речі, які розповідають про творчий шлях Богдана Столярчука. Відмітила, що пан Богдан є автором близько 200 друкованих видань, є автором першого в Україні підручника для класу контрабасу. Відмітила його здобутки, якими варто пишатися, бо вони дороговартісні.

Прийшов привітати Богдана Столярчука Віктор Гвоздинський — український живописець, графік, громадський діяч, член Рівненського обласного осередку Національної спілки художників України. Побажав плідної праці й надалі, здоров'я, наснаги і нових звершень. Приєднався до привітань і автор одного з портретів, які прикрашають виставку – секретар Рівненського обласного осередку Національної спілки художників України Іван Жилка.

Почули присутні на заході гості теплі щирі слова пану Богдану від колег–викладачів Рівненської дитячої музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка, Рівненського державного гуманітарного університету, від його друзів, музейників. Зустріч пройшла в надзвичайно теплій невимушеній щирій атмосфері. Виставка підготовлена співробітниками сектору мистецтв РОКМ.