ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ РІВНЕНСЬКОГО ХУДОЖНИКА ВАСИЛЯ НАУМЦЯ "МОЄ ЖИТТЯ: САДОК ВИШНЕВИЙ І КАЛИНА, МОЯ СІМ'Я, МОЯ РОДИНА - МОЯ КРАЇНА - УКРАНА"

13 січня 2023

13 січня 2023 р. в актовій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація персональної виставки художника-монументаліста, живописця, члена Національної спілки художників України, лауреата мистецької премії ім. Ніла Хасевича – Василя Наумця. Виставка «Моє життя: садок вишневий і калина, моя сім’я, моя родина, моя країна – Україна!»  присвячена 50-річчю творчої діяльності митця.

Розпочався захід прекрасними піснеспівами хору молодших класів «Пролісок» Рівненської дитячої музичної школи №1 імені М.В. Лисенка. Вони привітали рівнян і гостей музею чудовими колядками і щедрівками.

Директор музею Олександр Булига подякував молодим співакам, привітав автора виставки пана Василя Наумця, відзначивши, що захід відбувається напередодні Щедрого вечора, завтрашнього свята святого Василя, приурочений славному ювілею – пів вікової невтомної праці художника.

Завідуюча сектором мистецтв РОКМ Тетяна Міненко також щиро привітала пана Василя із відкриттям виставки,  днем ангела, відзначила величезний талант ювіляра. Василь Наумець представив рівнянам та гостям міста величезну колекцію своїх робіт (понад 70 полотен), серед яких: «Творець», «Колядник цвіте»,  «Крейдяна гора», «Веселка над містом», «Мої друзі» та багато інших. Це і  натюрморти, пейзажі, художні твори глибокого філософського змісту. На персональній виставці художник демонструє  чотири триптихи, які є окрасою мистецької збірки: «Диво», «Христос Воскрес», «Корона землі Волинської», «Молюся за Україну».

Присутні із цікавістю прослухали самого автора, який розповів про свій творчий  шлях у мистецтві.  Зазначив, що для виставки обирав різножанрові і різноформатні роботи, написані в різні роки. Велика частина – це твори  різдвяно-зимової тематики: сакральні, пейзажі, є й натюрморти з зимовими сюжетами. Пан Василь подякував за творчу  співпрацю Ярославу Марчуку, який також прийшов привітати свого колегу. Разом вони працювали над відомими монументальними роботами в  Рівному, області, які і переосмислювати не потрібно. Вони говорять самі за себе.

Родзинкою заходу став виступ рівненського музиканта Андрія Ляшука.  Художник  В. Наумець зобразив його прототипом кобзаря  на  триптисі "Корона землі Волинської" разом з нашим земляко скульптором Т. О. Сосновським.

З теплими словами говорив про В. Гаумця Петро Подолець – голова обласного відділення Національної спілки художників. Він підкреслив, що Василь Наумець – один із старійшин художньої спілки, що працює як монументаліст, живописець – має своє обличчя, почерк. Всі роботи його, звісно, тут не помістилися. Це вибране з його творчості. Побажав творчих злетів і подальших успіхів.

Художника  тепло вітали, бажаючи здоров’я, творчих подальших надбань:

- Віктор Гвоздинський - живописець, громадський діяч;

- Валентина Ярощук - директор Рівненської  обласної універсальної наукової бібліотеки;

- Валерій Войтович - письменник, художник, дослідник української міфології.

Виставку створили працівники сектору мистецтв, вона буде працюватиме для відвідувачі впродовж місяця.