ДОПРЕМ'ЄРНІ ЧИТАННЯ ПОВІСТІ "ІЗМАРАГД КНЯГИНІ НЕСВИЦЬКОЇ" ОЛЕКСАНДРА ІРВАНЦЯ

25 січня 2023

24 січня 2023 року в актовій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею відбулися допрем’єрні читання повісті видатного українського письменника, поета, прозаїка, драматурга та перекладача Олександра Ірванця.

Велика кількість бажаючих завітала до музею, щоб ознайомитися з новим твором Олександра Васильовича – колеги-письменники, друзі, шанувальники і просто поціновувачі літератури.

Директор музею Олександр Булига привітав письменника із його 62 днем народження. Зазначив, що  відвідування нашого закладу Олександром Ірванцем у цю дату стає вже доброю традицією.

Олександр Васильович, котрого зустріли довгими, гучними оплесками, коротко розповів про свій новий твір. Особливо підкреслив, що не зраджував власній добрій традиції брати персонажів із реального життя, тож багато з них будуть добре впізнаваними.

Сергій Жадан – письменник, музикант, учень Олександра Васильовича, також приєднався до привітань. Він відмітив, що його покоління творців стоїть на плечах таких титанів як Оксана Забужко, Ігор Римарук, Петро Мідянка і, звісно ж, Олександр Ірванець. Висловив вдячність пану Олександру за те, що був його вчителем і підтримкою усі ці довгі роки.

Олександр Ірванець прочитав для присутніх кілька початкових розділів своєї нової повісті «Ізмарагд Княгині Несвицької» – дивовижного твору, події якого розгорнулися в Рівному і його околицях, наповнені романтики, містерії, відсилок до історії та сучасності. Присутні слухали із захопленням і здивуванням, подекуди залою розносився щирий веселий сміх, адже творчий доробок Олександра Васильовича не позбавлений якісного гумору.

По завершенню заходу усі дружно заспівали Олександру Васильовичу «Многая літа», відбулося тепле спілкування з автором, котрий нікому не відмовляв у такій можливості.