"СВІЧА ПАМ'ЯТІ" З НАГОДИ 118 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УЛАСА САМЧУКА

23 лютого 2023

20 лютого з нагоди 118-ї річниці від дня народження Уласа Самчука на Театральній площі відбулося покладання квітів біля памʼятника Уласу Самчуку за участю представників державної влади: Андрія Карауша - голови Рівненської обласної Ради, Сергія Свисталюка – заступника голови Рівненської обласної Ради, представникиків міського самоврядування та культурної спільноти міста.
Урочистості продовжились у Літературному музеї Уласа Самчука.
Захід розпочався з вручення щорічної Літературної премії Уласа Самчука. Лавреаткою цієї високої нагороди стала Лимич (Войнарович) Анна Андріївна, поетеса, прозаїк, публіцист. Премія була вручена міським головою Олександром Третяком, який долучився до вшанування пам’яті письменника.
Привітати Лимич Анну прийшли: краєзнавиця, музейниця, дослідниця історії Рівного - Галина Данильчук; українська поетеса, прозаїкиня, перекладачка, бардеса - Валентина Люліч; лавреат літературної премії імені Уласа Самчука, заслужений журналіст України, доцент факультету журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. Степана Демʼянчука - Віктор Мазаний; друзі та колеги пані письменниці.
Просвітянською премією імені Григорія Чубая було нагороджено Заслуженого працівника культури України, т.в.о. завідувача сектору «Літературний музей Уласа Самчука» - Миколу Федоришина. Диплом та грошову нагороду вручили Катерина Сичик та Мирослава Косарєва.
У рамках заходу було підбито підсумки та нагородженно переможців обласного дитячого щорічного літературного конкурсу «Мати. Марія. Україна», ініціаторкою та меценаткою якого є Оксана Бризгун-Соколик (Канада). Нагороджували учнів членкині комісії цього
конкурсу - Оксана Приходько – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української мови та культури Національного авіаційного університету м. Києва та вчителька української мови та літератури Здолбунівської ЗОШ N°3, членкиня Рівненського обласного правління товариства «Просвіта» ім.Т.
Г. Шевченка - Наталія Савчук.
Музичні композиції гостям подарували: просвітянин, член Національної всеукраїнської музичної спілки та спілки кобзарів України - Назар Волощук та Божок Анастасія учениця Рівненської дитячої музичної школи № 1 ім. М. Лисенка.
Почесним гостем свята став директор Хмельницького обласного літературного музею - Василь Горбатюк, який привітав всіх лавреатів з нагородами,розповів про дружні стосунки Уласа Самчука та Миколи Чирського і презентував факсимільну збірку віршів Миколи Чирського «Емаль». Також було обговорено підписання угода про партнерство та співпрацю з Літературним музеєм Уласа Самчука.
Директор Рівненського обласного краєзнавчого музею - Олександр Булига приєднався до привітань лавреатів, подякував всім присутнім за участь і вкотре нагадав про важливість дослідження творчості Уласа Самчука.
По закінченню заходу гостей частували дерманськими пирогами з вишнями.