У МУЗЕЇ ДЛЯ ДІТЕЙ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ПРОЙШОВ МАЙСТЕР-КЛАС ІЗ РЕСТАВРАЦІЇ

31 березня 2023

31 березня 2022 року в рамках проєкту «Культурна деокупація сходу України» співробітники Рівненського обласного краєзнавчого музею провели майстер-клас із реставрації паперу та глиняного посуду для дітей-переселенців, участь яких була організована товариством «Я – Маріуполь». Художник-реставратор 3 категорії Олена Крук пояснила юним гостям музею що таке реставрація, як та ким вона проводиться. Ознайомила із основними видами пошкоджень паперових музейних предметів і способами їх усунення. Діти отримали змогу потримати в руках уже відреставровані давні книги і палітурки, самостійно попрацювати з реставраційними матеріалами. Старша наукова співробітниця відділу археології та реставрації Віта Коцюбайло розповіла про археологічні розкопки, в ході яких до музею потрапляє старовинний глиняний посуд, про його різновиди. Також вона показала дітям як реставрувати посуд з допомогою пластиліну та гіпсу, дала можливість кожному самому спробувати відновити пошкоджені посудини. В ході майстер-класу діти отримали багато позитивних вражень та нових знань. Музей з радістю допомагатиме малечі з будь-якого куточку нашої країни відволіктися від жахів війни, дізнатися в цікавій та інтерактивній формі про нашу роботу.