ДЕНЬ ВИШИВАНКИ У КОРНИНСЬКІЙ ГРОМАДІ

19 травня 2023

18 травня 2023 р., у День вишиванки, відбулася зустріч працівників сектору етнографії Рівненського обласного краєзнавчого музею з  громадою с. Корнин Рівненського району. На запрошення місцевого директора Будинку культури – Марії Семенюк завідувачка сектору етнографії РОКМ Тетяна Пархоменко підготувала тематичний захід із показом слайдів, прослуховуванням аудіозаписів, демонстрацією альбомів Олени Пчілки «Український орнамент» і Наталії Гатальскої «Поетика волинського вбрання». Присутні на заході дорослі та діти мали змогу ознайомитися з музейними експонатами - найкращими зразками колекції старовинних жіночих і чоловічих сорочок РОКМ, дізнатися про особливості їхнього крою, принципи композиційного оздоблення, побутуючі місцеві техніки вишивок і улюблені традиційні мотиви. Окрема увага була приділена родинній реліквії співробітниці РОКМ Алли Крук – вишитій ще у 1940-х роках сорочці із тризубом на грудях (належала Ярині Крук, мешканці с. Тесів колишнього Острозького району). Приємним доповненням заходу став музичний номер на сопілці, виконаний ученицею 1-го класу КЗ «Школа мистецтв» Марією Нечидюк.