ВЕЧІР ПАМ'ЯТІ ГЕОРГІЯ КОСМІАДІ

24 травня 2023

23 травня, у другий день Музейного марафону, відбувся  Вечір пам’яті Георгія Косміаді, на який завітали представники Міського палацу дітей та молоді, музейники, краєзнавці, бібліотекарі, лауреати премії Г. Косміаді,  педагоги Рівненського українського ліцею.

Директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига наголосив, що сьогоднішній захід  - спроба відтворити  культурно-мистецькі вечори, які влаштовувала родина Косміаді під час свого проживання у Рівному.

Ірина Сідельова, завідувачка відділу науково-методичної роботи Харківського художнього музею, яка тимчасово проживає в м. Рівне, стала ініціаторкою проведення пам’ятного заходу. Пані Ірина пригадала як вперше познайомилася з творчим доробком Георгія Косміаді, була вражена не лише його картинами, а й культурно-освітньою діяльністю як педагога та митця.

Своїми спогадами про знайомство, співпрацю, щиру дружбу з Надією Косміаді поділилися Наталя Тарасевич, Галина Данильчук, Тетяна Лукашевич, Тетяна Кухарчук. Вони згадували добрі справи пані Надії, її любов до Рівного та його жителів, її жагу до життя, непересічну харизму, почуття гумору, невгамовний оптимізм та вольовий дух.

Пані Наталя Тарасевич за традицією, яку протягом свого життя підтримувала Надія Косміаді, запалила свічу в пам'ять про Георгія Петровича.

В особливій атмосфері Арт-ательє «Георгій Косміаді» звучали композиції української та світової музичної культури у виконанні викладачів та учнів Палацу дітей та молоді, лунали вірші Тетяни Горбукової  - художнього керівника народного колективу літературного об’єднання «Поетарх». 

На завершення гості заходу переглядали картини художника  і його учнів, ділилися враженнями та емоціями, а також відвідали пам’ятний знак, що встановлений на честь  відомого  педагога та митця Георгія Косміаді.