У ЛІТЕРАТУРНОМУ МУЗЕЇ УЛАСА САМЧУКА ВІДБУВСЯ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ЗАХІД ЛІТЕРАТОРКИ ТА МИСТКИНІ ЄВГЕНІЇ ГЕМБАРОВСЬКОЇ

7 вересня 2023

7 вересня  2023 р. в Літературному музеї Уласа Самчука відбувся захід «Творчий портрет Євгенії Гембаровської», літераторки та мисткині.

Розпочав зустріч із письменницею з Острожчини Микола Федоришин – завідувач Літературним музеєм Уласа Самчука, культуролог, дослідник історії Волині, заслужений працівник культури України. Він  привітав усіх, хто зібрався на імпрезу в музеї, представив гостям  пані Євгенію, провів екскурс в історію сторічної давнини, розповів як література підтримує людей у різні миті життя, надихає.

Прозаїк, членкиня Асоціації поетів-ронделістів України, лавреатка та дипломантка багатьох літературних конкурсів Євгенія Гембаровська розповіла про себе - народилась на Тернопільщині, писати почала з дитинства. Познайомила присутніх з деякими зі своїх книг - «Буде добре», «Пластилінові загадки», «Пластилінові цифри», «На берегах Альти» та інші; продекламувала гостям чудові рядки своїх  віршів, короткі діалоги із прозованих творів.

Захід був доповнений виставкою книг Євгенії Федорівни, альманахів, часописів, в яких публікувалися її твори. Також гості зустрічі мали змогу побачити різьблені тарелі – роботи пані Євгенії, вишиту ікону «Пантелеймон-цілитель», виготовлені власноруч прикраси з кольорових камінців.

 В Літературному музеї зібралися письменники, музиканти, просвітяни, музейники, історики, бібліотекарі, друзі. Виступаючі підкреслювали величезну актуальність сьогоднішнього заходу і бажали письменниці творчих успіхів і надалі.

На святі звучали слова критиків, літераторів, культурологів про творчість пані Євгенії. У своїх виступах вони зазначали важливість роботи письменників, літераторів. Адже українське слово, українська книга – це також потужна зброя проти російського агресора, якого дратує все українське. То ж такі заходи нині дуже потрібні. А книги Євгенії Гембаровської глибокі за змістом, написані майстерно, влучно, з використанням діалекту, вони справді надихають.

Чудове музичне оформлення заходу здійснили Тетяна Леус (композиторка, піснярка, педагог музики) та Валентина Слуквіна (виконавиця авторської пісні, волонтерка, членкиня Українського клубу авторської пісні та співаної поезії). Вони подарували присутнім свої пісні і пісні, написані на слова пані Євгенії.

Директор Рівненського обласного краєзнавчого музею - Олександр Булига приєднався до привітань, адресованих Є.Гембаровській, подякував всім присутнім за участь і  відзначив, що такі зустрічі  виховують культуру читання й любові до книги серед дітей та молоді.

Насамкінець, учасники імпрези зробили спільне  фото на згадку про сьогоднішню подію. По закінченню заходу гостей частували смачними пирогами та запашним компотом.

 Тетяна Каук - ст. науковий співробітник відділу 

маркетингу, розвитку та комунікацій Рівненського обласного краєзнавчого музею