ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ «ЧОЛОВІЧИЙ ПОРТРЕТ У ЧАСІ»

3 листопада 2023

3 листопада 2023 р. у стінах РОКМ відбулося відкриття виставки «Чоловічий портрет у часі». На ній представлені художні твори з фондів музею, які датуються ХVІІ – ХХІ ст. Серед них портрети Романа Сангушка, Адама Лєдуховського, Казиміра Дуніна-Карвіцького, збірний героїчний образ козака Мамая, образи відомих на Рівненщині вчених, робітників, журналістів, митців.

Заступник директора РОКМ Дмитро Маслов розпочав захід, зазначивши, що фонди краєзнавчого музею багаті портретним живописом, а представлені на виставці мистецькі твори в часовому вимірі – цікава ідея.

Тетяна Міненко, завідувачка сектору мистецтв РОКМ привітала присутніх на презентації і розповіла про ідею і роботу над створенням виставки. Вона підкреслила, що експонати з фондів музею покликані донести відвідувачу інформацію про зміни, які відбувалися у чоловічому портреті з плином часу. Науковиця провела короткий огляд представлених робіт, відмітила, що вони дадуть глядачу трішки уяви про скарби нашого музею. Звернула увагу на роботу відомого рівненського фотохудожника Олександра Харвата, що порівняв фотографію та живопис, які доповнюють один одного.

Почесним гостем презентації був Богдан Столярчук - український мистецтвознавець, професор кафедри музичного фольклору інституту мистецтв РДГУ. Його портрет сьогодні також прикрашає виставкову залу музею. У своєму виступі пан Богдан подякував музею за чудову виставку, відмітив важливість таких заходів у популяризації мистецьких творів.

Виставка підготовлена працівниками сектору мистецтв РОКМ. Відчути красу мистецтва рівнянам і гостям міста можна буде в краєзнавчому музеї впродовж місяця.

Тетяна Каук - ст. науковий співробітник відділу маркетингу, розвитку та комунікацій Рівненського обласного краєзнавчого музею