ТРЕНІНГ "УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРНОЮ СПАДЩИНОЮ НА ТЕРИТОРІЇ ГРОМАДИ: ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ПАМ'ЯТКИ З КОРИСТЮ ДЛЯ ГРОМАДИ".

9 листопада 2023

9 листопада 2023 р. у РОКМ відбувся тренінг «Управління культурною спадщиною на території громади: як використовувати пам’ятки з користю для громади». Метою даного заходу було змінити підходи в роботі з культурною спадщиною, сприяти створенню сучасних конкурентоспроможних проектів, базованих на сталому розвитку в громадах з культурною спадщиною.
Організаторами тренінгу виступили: Асоціація об’єднаних територіальних громад Рівненщини, Управління культури і туризму облдержадміністрації та Рівненський обласний краєзнавчий музей. Тренером та модератором зустрічі був Заслужений працівник культури України Микола Федоришин, який розповів про мету і завдання тренінгу, озвучив програму його роботи.
З вітальним словом виступив начальник відділу охорони історико-культурної спадщини управління культури і туризму ОДА Юрій Калітинський, який привітав присутніх зі святом - Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва. Юрій Миколайович зазначив, що захід дуже слушний і покликаний вирішувати актуальні проблеми охорони культурної спадщини.
Перед присутніми виступив Богдан Прищепа – археолог, доктор історичних наук, доцент кафедри суспільних дисциплін Національного університету водного господарства та природокористування. Богдан Анатолійович розповів про археологічні пам’ятки Рівненщини, їх збереження та дослідження.
Запрошена до слова була Ольга Смолінська – кандидатка архітектури, доцентка кафедри архітектури та середовищного дизайну НУВГП. Пані Ольга доповнила тему «Археологічні пам’ятки Рівненщини, їх збереження та дослідження».
На тренінгу піднімались важливі питання в охороні культурної спадщини: - як використовувати занедбані або забуті пам’ятки культурної спадщини для посилення культурних чи економічних впливів у громадах:
- які застосовувати інструменти, методики, щоб досягати бажаних результатів;
- яка послідовність дій, якщо пам’ятка не внесена до переліку об’єктів;
- законодавче підґрунтя: визначення власника та балансоутримувача об’єктів спадщини;
- паспортизація пам’яток та інші.
Заняття було проведене для спеціалістів гуманітарних відділів міських, селищних та сільських рад у Рівненській області.
Підсумком тренінгу стала спільна дискусія навколо запропонованої теми.