ЗАХІД З НАГОДИ 75-ЛІТНЬОГО ЮВІЛЕЮ ОЛЕКСІЯ ЗАВОРОТНЬОГО "ДЛЯ ЧОГО Я ЖИВУ..."

24 листопада 2023

24 листопада 2023 року у Літературному музеї Уласа Самчука відбувся захід, приурочений до 75-літнього ювілею Заслуженого артиста України, професора, члена Національної спілки театральних діячів України та члена Національної спілки письменників України Олексія Заворотнього «Для чого я живу…».

Захід відкрив завідувач сектору, Заслужений працівник культури України Микола Федоришин, який привітав ювіляра зі святом та презентував книгу «Олексій Заворотній». Пан Микола поділився спогадами про спільну працю з Олексієм Тимофійовичом та розповів про його життєвий шлях, що також втілився на сторінках нової книги.

Протягом усієї події пан Олексій декламував власні поетичні рядки та вірші Тараса Григоровича Шевченка, які супроводжувала лірична музика бандури Назара Волощука, головного спеціаліста Управління культури та туризму Рівненської ОВА, члена Всеукраїнської музичної спілки та Національної спілки кобзарів України. Для присутніх Назар Олександрович виконав пісню «Ми – гайдамаки» (слова та музика Осипа Маковея).

Директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига та завідувачка сектору обліку музейних цінностей Олена Семенович блискуче зіграли фрагмент вистави «Чого не гоїть вогонь» авторства Олексія Тимофійовича. Драма була написана за однойменним романом Уласа Самчука.

Почесними грамотами митця нагородили Управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації, Управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради, Рівненське об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Всеукраїнська Національна музична спілка України та Національна спілка письменників України.

Привітати ювіляра завітали представники місцевої влади, діячі культури, колеги, друзі та родина, зокрема: режисер театру «Зорецвіт» Алла Матвіїва, директор РОКМ Олександр Булига, головний спеціаліст Укправління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради Юрій Фаєвський, заступниця голови Рівненського об’єднання товариства «Просвіта» Катерина Сичик, голова Рівненського відділення Всеукраїнської Національної музичної спілки України Андрій Пастушенко, представники Національної спілки письменників України, письменник та публіцист Василь Тибель, просвітянка та депутатка 5-ти скликань міської ради Тетяна Редюк, письменник та дослідник Валерій Войтович, фотохудожник Олександр Харват, племінниця пана Олексія Наталя Заворотня, режисер та актриса Євгенія Рафаловська, поет-пісняр Василь Тимощук, народний депутат України 2-го скликання Роман Омельчук та інші.

Підсумовуючи усе сказане, Назар Олександрович виконав пісню на слова поета-шістдесятника Василя Симоненка «Де зараз ви, кати мого народу?» (музика Анатолія Пашкевича). На завершення присутніх пригощали смаколиками та узваром.