ЛЕКЦІЯ НА ТЕМУ: «ПРОБЛЕМАТИКА ГОРОДОЦЬКО-ЗДОВБИЦЬКОЇ КУЛЬТУРИ», ПРИУРОЧЕНА 108-ІЙ РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ І. К. СВЄШНІКОВА

30 листопада 2023

30 листопада 2023 р.  для працівників Рівненського обласного краєзнавчого музею старша наукова співробітниця відділу археології та реставрації Віта Коцюбайло прочитала лекцію «Проблематика городоцько-здовбицької культури».

Науковиця детально висвітлила запропоновану тему, зокрема:

• історію виникнення городоцько-здовбицької культури, яка датується 2400-1700 років до н.е., і її пам'ятки поширені на території Західної Волині та півдні Західного Полісся;
  • чому дана культура отримала саме таку назву (походить від назв сіл Городок Рівненського району і Здовбиця Здолбунівського району Рівненської області, поблизу яких виявлено поселення цієї культури);
  • про вчених, які досліджували городоцько-здовбицьку культуру (Свєшніков, Самолюк, Орхіменко та інші), закцентувала, що культура виокремлена та найбільше досліджувалася І.Свєшніковим, який поділив відкриті пам'ятки на дві хронологічні фази — ранню (городоцьку) та пізню (здовбицьку). Культуру виділено Ігорем Кириловичем за матеріалами досліджень 1959—1966 років.

Музейниця описала проблематику городоцько-здовбицької культури, говорила про господарство, кераміку, житла, поховання, що характерні саме для цієї культури. В.Коцюбайло повідала про досліджені  пам'ятки цієї культури у Рівненській області.

Свою розповідь науковиця супроводжувала відеопоказом. Закінчився захід обговоренням щодо викладеного матеріалу.

Тетяна Каук - ст. науковий співробітник відділу маркетингу, розвитку та комунікацій Рівненського обласного краєзнавчого музею