АВТОРСЬКА ЛЕКЦІЯ КАТЕРИНИ ШАПІЛОВОЇ – «СВІТОГЛЯДНА ПАРАДИГМА ШЕВЧЕНКА: СУЧАСНА РЕЦЕПЦІЯ»

20 березня 2024

20 березня 2024 року в актовій залі Рівненського обласного краєзавчого музею відбулася авторська лекція – «Світоглядна парадигма Шевченка: сучасна рецепція». Лектором виступила Катерина Шапілова – завідувачка відділення інформаційних технологій, управління та адміністрування, викладачка української мови та літератури Рівненського фахового коледжу інформаційних технологій.

Розпочала захід старша наукова співробітниця відділу етнографії РОКМ, заслужена працівниця культури Алла Українець, яка охарактеризувала феномен Тараса Григоровича Шевченка як митця, поета та академіка.

У своїй лекції Катерина Шапілова звернула увагу присутніх на наступні аспекти життєтворчості Кобзаря: особистісні шляхи осмислення літературного спадку Шевченка, сучасна інтерпретація його образу, свідоме міфотворення митця, архетипи пророка у поезії, Шевченкова візія України, реінтерпретація «козацької слави», образ жінки / матері / України у творчості, концепція кобзаря, Шевченкові канони (Бог, воля, Україна) тощо.

Лекція була доповнена талановитими виступами учнів Дитячої музичної школи №1 ім. Миколи Лисенка та Рівненського фахового коледжу інформаційних технологій, зокрема:

• Бандуристка, лауреатка міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів Катерина Ільчук виконала вірш Тараса Шевченка «Мені однаково чи буду…» під акомпанемент бандури.
  • Ксенія Савченко заспівала фрагмент з поеми «Княжна» – «Зоре моя вечірняя». Музичний супровід виконав вчитель Дитячої музичної школи №1 ім. Миколи Лисенка, гітарист Юрій Кузьмічов.
  • Михайленко Марія та Панчук Ольга продекламували уривок з поеми-послання «І мертвим, і живим…».
  • Тимофій Покровський зачитав вірш «Садок вишневий коло хати» англійською мовою.

Захід завершився спільним обговоренням творчого спадку Тараса Григоровича Шевченка та його впливу на реалії сьогодення.