КУРАТОРСЬКА ЕКСКУРСІЯ ВІКТОРА ЛУЦА ПО ВИСТАВЦІ «ПОЧАЇВСЬКІ СТАРОДРУКИ»

25 травня 2024

25 травня 2024 р. у Рівненському обласному краєзнавчому музеї, напередодні фольклорно-етнографічного свята «Музейні Гостини», в рамках Музейного марафону відбулася кураторська екскурсія Віктора Луца по виставці «Почаївські стародруки з фондів РОКМ».

Дослідник волинського сакрального мистецтва, стародруків, музейної справи Волині, заслужений працівник культури України розповів гостям музею про історію формування збірки почаївських стародруків Рівненського музею, технологію їх виготовлення, особливості оздоблення. Науковець повідав про 290-річний «Служебник» (1734) - першу книгу, яка була надрукована у почаївській друкарні, про «Апостол» (1759 р.), «Євангелія» (1759, 1771, 1780 рр.), унікальний антимінс, книжкові гравюри, а також про особливості оцифрування музейних предметів, адже виставка стала певним підсумком музейного проєкту з оцифрування «Українські стародруки з фондів РОКМ».

Тетяна Каук - ст. науковий співробітник відділу маркетингу, розвитку та комунікацій Рівненського обласного краєзнавчого музею