Іван Михайлович Носаль народився 26 квітня 1913 р. в с. Луковськ  Холмського повіту (тепер Польща) в сім’ї православного священника Михайла Андрійовича Носаля. 

Все свідоме своє життя батько  вивчав рослини і їх цілющі властивості, привчаючи своїх дітей до пізнання і бережливого  ставлення до природи.

З початком Першої  світової війни сім’я Носалів змушена була евакуюватися в Могилевську губернію, де  М.Носаль був священником і одночасно  створював артілі по заготовці лікарських рослин.

У 1922 р. Носалі повернулися на Волинь.  У 1929 – 1935 рр. сім’я мешкала у м. Дубно, де  протоієрей Михайло Носаль був настоятелем Свято-Іллінського храму.

Іван Носаль у 1929-1933 рр. навчався у Дубенській  приватній гімназії  ім. С. Конарського. Вищу освіту Іван Носаль одержав у Львові, закінчивши у 1939 р. аграрно-лісовий факультет Львівського політехнічного інституту. Дипломною роботою він обрав тему “Популярні серед населення лікарські рослини  Волинського воєводства”.

Після закінчення інституту і до кінця життя І.М.Носаль жив і працював на Рівненщині. Спочатку  він працював агрономом по вирощуванню хмелю на Сарненщині, а з 1959 р. пов’язав свою долю з педагогічною діяльністю, викладаючи на загальнонауковому факультеті КДУ ім. Т.Шеченка (м. Рівне),  а згодом навчав студентів у Рівненському інституті культури.

Дружиною І. Носаля була Світлана Всеволодівна Носаль.  У 1952 р.  У них народився  єдиний син Костянтин.

Помер І. М. Носаль 17 серпня 1996 р.  Похований на кладовищі “Тютьківське”.