У когорті імен рівнян, які були полум’яними борцями за незалежність України, особлива шана до сім’ї Негребецьких. Голова сім’ї Микола Негребецький почав свою революційну діяльність ще в часи УНР, був сотником у війську С. Петлюри, брав участь у Другому зимовому поході на Київ під проводом генерал-хорунжого Ю. Тютюнника. Мешкаючи з сім’єю у Рівному в міжвоєнний період, він сім разів заарештовувався польською владою та перебував під слідством за політичну діяльність, як член УНДО Українське національно-демократичне об’єднання). Польська поліція постійно вела за ним нагляд, як за особливо небезпечним злочинцем. Микола Сельвестрович був активним членом організації «Просвіта» Був він людиною високоосвіченою й авторитетною в колі своїх однодумців.
Світлиця «Союзу українок», 6-а зліва (з вишитим рушником) Ніна Негребецька. Рівне, 1930-і-рр.
Одружившись із Ніною Несторівною, Негребецькі народили двох донечок – Людмилу і Наталку. Дівчатка зростали в сім’ї, де жила українська мова, на полицях було багато книжок, а в домі часто бували друзі батьків, які вболівали за долю України. Мама Ніна займалася вихованням дітей, веденням господарства, а також просвітянськими справами. А ще жінка була чудовою модисткою. Попри всі сімейні проблеми, пані Ніна завжди була одягнена зі смаком. Шила одяг собі, дітям і на замовлення. Фантазувала одяг і для сценічних образів, адже місцева «Просвіта» влаштовувала вистави, концерти, благодійні вечори, в яких вона брала участь.
Тамара Георгіївна Коновалюк. Рівне, 2023 р.
Згадує Тамара Коновалюк: «Окрім основних дисциплін, в Кременецькій гімназії дівчатка досконало вивчали рукоділля. Мама стала прекрасною майстринею шитва і вишивки і це завжди їй допомагало виживати в скрутні часи. Як приклад: на всіх фото мама одягнена у гарні пальта і сукні, які вона шила сама. У Луцьку мама займалася у школі українських національних танців, яку заснував відомий хореограф Василь Авраменко.
Мама прожила довгий вік – 96 років. Усе життя вона шила людям, бо треба було заробити якусь копійку. У радянські часи шити на замовлення було небезпечно, бо майстрів, які працювали вдома, переслідували і карали. Щоб не потрапити в руки «правосуддя», мама ховала те шиття по каструлях, у коробках, у підвалі. Страшні були часи. Шила вона дуже акуратно, обробляючи шви вручну. Я змалечку допомагала мамі обметувати петлі й не раз зроблене переробляла, коли мама помічала якусь похибку.