Союз українок. Рівне, 1920-і рр.
Онука Ірина на відкритті виставки «Модистки: ремесло і творчість». 2024 р.
Про життя своєї матері Віри Ревуцької розповіла її донька Любов Малахова у 2013 році.
«Моя мама Віра Юріївна народилася у 1904 році в селі Шпанів, що неподалік Рівного. Окрім мами в сім’ї було ще троє дітей. Закінчила вона сільську церковно-приходську школу. Але головною ціллю у її житті стала не шкільна наука, а навчання швейній справі. Всі троє сестер Шамрай вміли шити. Родич сім’ї, який жив у Варшаві і був там якимось клерком, запропонував одній із дочок Юрія Шамрая приїхати до нього у Варшаву. Він обіцяв допомогти дівчині стати на ноги. Вибір батьків впав на наймолодшу Віру, яка ще не була одруженою. У Варшаві мама поступила на навчання в Академію крою і шиття (така звучна назва була в кравецькій школі). Там можна було вчитися два роки і стати кравчинею. А якщо навчання успішне і є бажання вчитися ще один рік, то після завершення курсу випускниця мала право повернутися додому і відкрити там філію цієї Варшавської кравецької школи. Отож, моя мама була однією з кращих учениць кравецької академії. Вона приїхала додому і в Рівному відкрила свою невеличку справу, мала декілька учениць і ставала на ноги, як хороша майстриня. Кошти на утримання філії і учениць надходили з Варшави. Це був, як сьогодні б сказали, проект фінансової підтримки розвитку малого бізнесу. Я зберігаю іменну медаль Національної Академії майстрів кравців у Парижі, якою при закінченні навчання була нагороджена моя мама «мадмуазель Віра Шамрай». Отож, Академія у Варшаві була французькою філією в Польщі.
Навчальна майстерня Віри Шамрай у Рівному працювала не довго, бо з неї модистка не мала прибутку. Стала шити вдома і цим заробляла на хліб. Сім’янаша розросталася дітьми. Старший мій брат Сергій народився у 1930 році, за 5 років – я народилася, а у 41 рік мама народила ще двох хлопців-близнюків.
На мамину роботу звернула увагу родина князів Радзивілів, яка влітку приїжджала у свою Шпанівську резиденцію. Їхні жінки, коли бачили в костелі жінку у гарній сукні, то запитували звідки вона виписала цю річ - чи з Парижу, чи з Варшави? А їм відповідали, що «нам цього не треба, у нас є своя місцева кравчиня». Радзивіли прислали за мамою фаетон і привезли її в помістя, щоб дати їй замовлення. Мама відмовлялася, бо мала багато інших замовлень і не встигала їх пошити. Тоді пани дали їй значну суму грошей аби вона заплатила людям неустойку і шила лише для їхнього жіноцтва».