Фрагмент фасаду старого будинку на вул. Литовській. Фото 2018 р.
Будинок 1930-х рр. Фото 2019 р.
Балкон на старому будинку. Фото 2019 р.
Вулиця Литовська. Фото 2024 р.
Вигляд на вул. Литовську. Фото 2024 р.
Дитинство набирало зрілих обертів і вже пізніше, без супроводу дорослих, ми вирушали в подорож на луг за квітами, лепехою на Трійцю, чи просто влаштовували прогулянку аж до самісінького залізничного вокзалу.
Коли ж бродили лугом, то ледь не заходили в обійстя людей, будинки яких стояли вздовж вулиці Литовської, а їхні городи спускалися до лугу. Тут паслися корови, коні, кози, випасалися гуси і качки, а іноді можна було побачити чи то видру, чи нутрію і тоді тікали подалі, бо цей звір відлякував малих дівчат.
Відлякував нас і пагорб, який був з другого боку Литовської. На пагорбі було аж три кладовища і батьки забороняли гасати по горі, бо ми мали знати, що не можна порушувати спокій померлих. В роки мого дитинства я не знала слова «єврейка», так стали називати старе кладовище значно пізніше. Ми знали, що на «Кавказі» з одного боку є єврейське кладовище, а з другого - православне, на яке казали «Омелянівське» або «Литовське» (за назвами вулиць, які були поруч). Знали ми і про інфекційне кладовище, яке називали «чумне» або «холєрне». Останнє викликало тихий страх і щось дуже втаємничене.